Cybernetica

Cybernetica on teadus- ja arendusettevõte – riist- ja tarkvarasüsteemide arendaja ning tootja, süsteemide integraator, infosüsteemide auditeerija ja infoturbealane kompetentsikeskus.

Oliver Obergi poolt disainitud ja Prixali poolt ellu äratatud Cybernetica uus nägu on ehitatud WordPressile, mille funktsionaalsuse loomisel on kasutatud vaid ühte kolmanda osapoole pluginat. Kliendi üks olulisemaid nõudeid oli see, et ei kasutataks kolmanda osapoole tarkvara. Kes on vähegi WordPressiga kokku puutunud, teab et sellel puudub sisse ehitatud võimalus sisusid erinevatesse keeltesse tõlkida. Selle loomiseks on aga hetkel vaid üks tõsiseltvõetav plugin WPML. Teist samasugust kliendi soovil ja kuludega ei tundunud kuidagi mõistlik ega põhjendatud valmistada. See oleks ka nihutanud projekti tähtaja määramatusse tulevikku.

Lehekülje haldamiseks kasutatakse täpselt samu vaateid ja kohti nagu iga teisegi WordPressi lehekülje puhul. Erinevad sisutüübid ja menüüd, nendele täiendavate määrangute andmine jmt. Kõike saab tõlkide N arv keeltesse.

Eraldi võiks toonitada…

Lehe puhul võib-olla üks erilisemaid funktsionaalsuseid on see, et lehtedele saab anda nn toote rolli, mis annab võimaluse lehele määrata omanäolist kujundust, mille pärivad kõik alamlehed automaatselt. Võimalik on määrata nii eelnevalt ette tehtud kujundust kui ka ise neid juurde teha. Kujundused saavad olla ka keelepõhised. See võimaldab erinevatel turgudel kasutada erinevalt nn visuaalset keelt.

Lisaks eelnimetatule loodi sellele lehele ka omanäoline otsingutulemuste leht, kus tulemuste pealkirjadele lisatakse täiendavalt juurde nn leivapuru (breadcumbs), mis võimaldab otsijal paremini orienteeruda, kus otsingutulemused lehekülje hierarhias paiknevad.